Ogólnopolski projekt edukacyjny „Słowo, dotyk i muzyka dla każdego smyka” – zadanie trzecie

Kolejne zadanie projektowe, a wraz z nim serduszkowy zawrót głowy. Tydzień walentynkowy w naszej grupie jeszcze się nie skończył!

Serduszkowe słomki, czyli przenoszenie serduszek papierowych słomką do wielkiego namalowanego serca, czy strzała amora, a więc mocne dmuchnięcie w słomkę, by papierowa strzała umieszczona na jej końcu poleciała to tylko niektóre z zabawa towarzyszących nam tego dnia. Z pozoru proste, a okazały się dużym wyzwaniem dla naszych przedszkolaków, a przy tym dostarczyły im wielu pozytywnych przeżyć. Nie zabrakło także walentynkowych ćwiczeń artykulacyjnych oraz ciekawych zabaw przy dźwiękach muzyki. Na zakończenie przedszkolaki wykonały zabawę sensoryczną, gdzie wyklejały serce pomponami przenoszonymi przy użyciu pęsety.

Magdalena Depta