OPOWIEM WAM O POLSCE – MOTYLKI

Grupa Motylków przystąpiła do realizacji trzeciego modułu ogólnopolskiego programu „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury” pod hasłem „Opowiem Wam o Polsce”. Podczas zajęć poznały Legendę o Lechu Czechy i Rusie, która opowiadała o powstaniu państwa polskiego.Przedszkolaki uczestniczyły również w Ogólnopolskim Turnieju o Polsce prowadzonym przez misowego wujka Maćka. Do aktywnego udziału w turnieju zaprosiła przedszkolaków Misiowa Mama. W ramach zajęć dzieci przygotowały grę planszową oraz wspólnie zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego – nasz hymn narodowy. Efektem finalnym zajęć było rozegranie gry planszowej i wykorzystanie elementów legendy o Lechu, Czechy i Rusie do utrwalenia zdobytych wiadomości na temat symboli narodowych oraz podstawowych informacji o Polsce. Gry dydaktyczne uczą poszanowania przyjętych norm, umożliwiają współdziałanie, uczą dyscypliny oraz sprzyjają uspołecznieniu. Mały Miś podczas zajęć podjął ważny dla dzieci temat: wygrywanie i przegrywanie oraz nauczył przedszkolaki, jak ważna jest umiejętność czekania na własną kolej.

Zdajecie przedstawia dzieci grające w grę.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci prezentującą wspólnie przygotowaną grę planszową.

Opracowały: Renata Dybka i Jolanta Jaguścik