Opowiem Wam o Polsce

Opowiem Wam o Polsce

„Opowiem Wam o Polsce”

„Opowiem Wam o Polsce” to tytuł III Modułu Projektu czytelniczego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. W dniu 15.11.2021r. w grupie Słoneczka zostało zrealizowane kolejne zadanie projektu. Celem tego przedsięwzięcia było poznawanie polskiej kultury, rozwijanie postaw ekologicznych, odpowiedzialności za środowisko naturalne, wdrażanie dzieci do przestrzegania ustalonych zasad, kształtowanie umiejętności czekania na własną kolej, współdziałanie w grupach. Przedszkolaki najpierw słuchały Legendy o Lechu, Czechu i Rusie, a następnie zaprezentowały ją wykonując grę dydaktyczną. Do jej zrobienia wykorzystane zostały tematyczne kolorowanki, jak również surowce wtórne np. cienkie tekturki z opakowań produktów spożywczych na wyznaczenie drogi lub kosmetyków (kostka do gry) oraz plastikowe nakrętki – pionki. Później została już tylko najprzyjemniejsza rzecz, czterolatki mogły sprawdzić grę i samych siebie w zabawie. Drużyny Lecha, Czecha i Rusa mogły ruszyć w drogę, której towarzyszyły różne przygody.

Mgr Zofia Polityło

 


Opis zdjęcia
Na zdjęciu dzieci z grupy Słoneczka siedzą przy stoliku w sali przedszkolnej i kolorują obrazki np. gniazdo orła, drzewo, ryby w wodzie.

 


Opis zdjęcia
Na zdjęciu dzieci z grupy Słoneczka z nauczycielką stoją przy stoliku, na którym leży wykonana na brystolu gra planszowa „Legenda o Lechu ,Czechu i Rusie” z tekturową kostką i plastikowymi zakrętkami. Na oknach widać papierowe biało-czerwone flagi.


Opis zdjęcia
Na zdjęciu dzieci z grupy Słoneczka siedzą przy stoliku i grają w grę planszową z tekturową kostką i plastikowymi zakrętkami, wykonaną na zielonym brystolu.


Opis zdjęcia
Na zdjęciu wykonana na zielonym brystolu gra planszowa Opowiem Wam o Polsce „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” z tekturową kostką i plastikowymi zakrętkami.