„PAJACYKI” W MIASTECZKU RUCHU DROGOWEGO

11 czerwca 2015 roku w „Miasteczku Ruchu Drogowego” odbyło się spotkanie dzieci i ich rodziców z funkcjonariuszami policji. Pan policjant przeprowadził pogadankę z dziećmi na temat prawidłowego poruszania się po ulicy oraz zachowania szczególnej ostrożności w czasie wakacyjnych wyjazdów. Podkreślił, że bezpieczeństwo ruchu drogowego jest problemem złożonym, zależy od zachowań wszystkich jego użytkowników, czyli kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów.

DSCN9665                   DSCN9666

DSCN9670                    DSCN9671
Pobyt dzieci w Miasteczku Ruchu Drogowego miał na celu popularyzację zasad i przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie nawyków prawidłowego zachowania się w ruchu ulicznym najmłodszych jego uczestników. Dzięki zajęciom na miasteczku możliwe było korygowanie popełnianych błędów oraz praktyczne sprawdzenie znajomości i stosowania przepisów ruchu drogowego, a także przełamywanie barier psychologicznych przed poruszeniem się w warunkach ruchu ulicznego.
Opracowanie:
Mirosława Tomczuk