„PAJACYKI” W MUZEUM

„PAJACYKI” W MUZEUM

 

 

 

27 listopada 2014 roku dzieci z grupy „Pajacyki” wybrały się na wycieczkę do muzeum. Podczas wizyty   w magiczny sposób przeniosły się do XVI-wiecznej piernikarni. Wśród licznych eksponatów poznały historię powstania toruńskich pierników. Wiadomo, że toruńskie pierniki mają niepowtarzalny smak, który powstał w wyniku stosowania – doskonalonej przez wieki i utrzymywanej w ścisłej tajemnicy – specjalnej receptury. Toruńskie pierniki swą nazwę wzięły od ostrej przyprawy korzennej, zwanej „pierną”, dodawanej do ciasta. Dzisiejsze toruńskie pierniki mają technologię opartą na tych starych, tajemnych przepisach.

 

Najwyższej jakości mąka i unikalny w smaku miód, pochodzący z nadwiślańskich lasów i pól wokół Torunia oraz orientalne przyprawy korzenne dodawane w starannie odmierzanych proporcjach – to podstawowe warunki sukcesu. Dzieci degustując „Katarzynki” zachwycały się niepowtarzalnym smakiem. Toruńskie pierniki wyróżniają się nie tylko smakiem, ale i bogactwem form.

 

         DSCN6083             DSCN6107

 

        DSCN6157              DSCN6159

„Pajacyki” z dużą starannością własnoręcznie wykonały przeróżne pierniki, które po upieczeniu i wystudzeniu zabrały do domu.
Opracowanie:
Mirosława Tomczuk
Barbara Szewczyk