„PAJACYKI” W OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW PRZEMYSŁOWYCH

16 czerwca 2015 roku dzieci z grupy „Pajacyki” udały się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków przemysłowych A.S.A.– Radomsko Sp. z o. o. mieszczącej się przy ulicy Narutowicza. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji na temat działalności zakładu.

DSCN9696         DSCN9701
Aby zwiedzić zakład dzieci musiały nałożyć na siebie odzież ochronną.

DSCN9705         DSCN9706
Dzieci zwiedzały teren oczyszczalni i poznały cały proces oczyszczania ścieków. Dowiedziały się o sposobach zanieczyszczania wody i skutkach tej działalności. Miały możliwość sprawdzić jak z brudnej wody powstaje prawie krystalicznie czysta woda.

DSCN9689          DSCN9723
Niczym jak sztuczki magiczne oglądały sprawdzanie ph wody i oznaczanie rodzaju jej zanieczyszczenia.

DSCN9734          DSCN9728
Przedszkolaki były zainteresowane urządzeniami w oczyszczalni, zadawały ciekawe pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi.

DSCN9722           DSCN9717
Dzięki tej wycieczce uzmysłowiły sobie, jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile później trzeba włożyć pracy w jej oczyszczanie.
Opracowanie:
Mirosława Tomczuk