PANI LEŚNIK W PRZEDSZKOLU

 

           DSC02878                  DSC02879

5 grudnia 2014 w naszym przedszkolu gościliśmy panią leśnik.

Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym oraz uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka
Informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na pewno pozostaną w pamięci dzieci, jednocześnie nauczą dzieci odpowiedzialności za swoje postępowanie. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały karmę dla ptaków oraz kolorowe broszurki przyrodnicze. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym.

Opracowanie:
Mirosława Tomczuk
Monika Kapica