„PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

Dnia 23 września 2016 roku na naszym placu przedszkolnym odbyły się uroczystości „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami tego spotkania były najmłodsze dzieci z grup: „Kotki”, „Słoneczka” i „Stokrotki”.  W uroczystości wzięły również udział  dzieci  starsze, które wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały prezentację każdej ze swoich grup dla najmłodszych koleżanek i kolegów. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Punktem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie przedszkolaków. Po jego złożeniu pani dyrektor dokonała pasowania używając jakże niezwykłej, zaczarowanej kredki. Na zakończenie zaprosiliśmy wszystkie dzieci do wspólnych zabaw w kole.

dsc07018      dsc07022

dsc07030      dsc07034

dsc07044      dsc07037

dsc07049      dsc07052

To był niezwykle radosny i słoneczny wrześniowy dzień, z twarzy dzieci uśmiech nie znikał.  Zabaw być może nie byłby końca gdyby nie fakt, że każda z grup musiała udać się do sal i wrócić do swoich codziennych, jakże ważnych zajęć.

Beata Wolska, B. Kowalska, M.Witaszczyk