PIECZEMY CIASTECZKA W PRZEDSZKOLU

W marcu, w ramach realizowanego w naszej grupie programu zajęć kulinarnych pn. „Kulinarne przysmaki przedszkolaka” odbyły się kolejne zajęcia kulinarne. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie ciasteczek.

Przygotowania rozpoczęły się od poznania składników, które są potrzebne do zrobienia ciasta, po czym zabraliśmy się wszyscy ochoczo do pracy. Każdy przedszkolak miał szansę spróbować swoich sił kulinarnych. Maluszki dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wałkowały ciasto i wycinały różne kształty foremkami.  Powycinane ciasteczka zostały ułożone na blachach, zaniesione i upieczone w przedszkolnej  kuchni. Po długim oczekiwaniu dzieci z apetytem jadły przygotowane przez siebie słodkości.

M. Depta

Dzieci siedzą przy stole. Przed nimi znajdują się składniki niezbędne do przygotowania ciasta. Nauczycielka rozpoczyna przygotowywanie ciasta. Dzieci przyglądają się. 

Dziewczynka wycina różne kształty ciasteczek przy użyciu plastikowej foremki.

Dzieci siedzą przy stoliczku. Przed nimi na blaszkach wyłożonych papierem znajdują się przygotowane przez nich ciasteczka.