Pieczemy szarlotkę na „Piżama Party”

16 listopada br. to dzień, który na długo zostanie w pamięci przedszkolaków z grupy „Skrzaty”…

Z samego rana dzieci przystąpiły do przygotowania szarlotki z bezą na wieczorną zabawę. Przedszkolaki wymieniały i odliczały kolejne produkty potrzebne do wyrobienia ciasta, starły jabłka na tarce,  rozsmarowały ubite białka, a na koniec przyozdobiły wierzch szarlotki.

Dzieci układają wyrobione ciasto na blachę.

Dziewczynka ściera jabłka na szarlotkę.

Dzieci wykładają ubitą pianę z białek na ciasto.

O 17. 30 rozpoczęło się „Piżama Party”. Na początku dzieci  zaprezentowały swoje piżamy. Przedszkolaki brały udział w grach i zabawach tanecznych z poduszkami, balonami oraz latarkami. W przerwach dzieci mogły skosztować upieczonej rano szarlotki i innych smakołyków, a także przygotowanej przez rodziców kolacji. Znalazł się też czas na wspólne obejrzenie bajki oraz bitwę na poduszki.

Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Na zdjęciu widać dzieci ze swoimi poduszkami.

Zdjęcie przedstawia tańczące dzieci.

Zdjęcie przedstawia dzieci oglądające bajkę.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji „Piżama Party”

Beata Kowalska i Joanna Ligęza