„PIĘKNE, BO POLSKIE” – I NAGRODA W FESTIWALU

„PIĘKNE, BO POLSKIE” – I NAGRODA W FESTIWALU

„ Piękne, bo polskie – tańce dowolne, obrzędy i polskie zwyczaje ludowe”- pod takim hasłem przebiegał XV Międzyprzedszkolny Festiwal „Przyśpiewki, obrzędy i tańce ludowe” zorganizowany w PP nr 6 w Radomsku w dniu 07.04.2017r.
W festiwalu wzięły udział wszystkie radomszczańskie przedszkola przygotowując 8- minutowy program prezentowany przez 10 osobowy zespół. Jego celem było:
• ukazanie bogactwa polskich tradycji
• kształtowanie wrażliwości estetycznej dziecka poprzez bezpośredni kontakt z tradycją, odczuwanie jej piękna: barw i dźwięków
• zwracanie uwagi dziecka na konieczność kultywowania tradycji naszej Ojczyzny
• rozwijanie i eksponowanie ekspresji muzyczno – ruchowej
• interpretacja i opracowanie choreograficzne oraz ogólny wyraz artystyczny
Wielką radością dla dzieci z naszego przedszkola było zdobycie I nagrody. Nasz zwycięski zespół wystąpił w składzie : Zosia Małecka, Ola Kowalczyk, Julia Mucharska, Bartosz Majak, Bartosz Barwiński, Olek Chlastacz – z grupy Biedronki, Maja Pietras z grupy Jagódki, Kornelia Lasoń z grupy Muchomorki, Jasiu Cichuta z grupy Żabki i Ksawery Chmielewski z grupy Misie. Zespół przedstawił wiązankę tańców i obrzędów wielkanocnych. Gratulujemy zwycięstwa.


Barbara Kabzińska