PIELĘGNIARKA W „MUCHOMORKACH”

PIELĘGNIARKA W „MUCHOMORKACH”

03.02.2020 w naszej grupie gościliśmy mamę Kamila, która pracuje jako pielęgniarka w Szpitalu w Radomsku. Pani Małgosia przyszła tego dnia do przedszkola w białym fartuchu z tajemniczą walizeczką. Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie, opowiedziała na czym polega jej praca i zaprezentowała akcesoria niezbędne w pracy pielęgniarki, lekarza takie jak strzykawki, bandaże, plastry, aparat do mierzenia ciśnienia, glukometr. Każde dziecko mogło  te przedmioty dotknąć, zbadać oraz zobaczyć. Mama Kamila zademonstrowała również dzieciom niektóre proste zabiegi np.: założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia, założenie gipsu, przedszkolaki mogły też posłuchać bicia serduszka za pomocą stetoskopu. Odbyły się również ćwiczenia praktyczne – dzieci uczyły się prawidłowo wycierać nos chusteczką. Dzieci otrzymały strzykawki oraz inne przedmioty do zabawy tematycznej w lekarza. To było interesujące i pouczające spotkanie, za które przedszkolaki podziękowały dyplomem.

Jolanta Jaguścik

Magdalena Depta