PODRÓŻ W NIEZNANE

Rozwijanie słuchu muzycznego, umuzykalnianie dzieci i rozwijanie umiejętności wokalnych to jeden z ważnych celów wychowania przedszkolnego.
W roku szkolnym 2020/2021 ze względu na wymogi epidemiologiczne związane
z pandemią koronawirusa dzieci z naszego Przedszkola korzystały z audycji Łódzkiego Towarzystwa Muzycznego transmitowanych przez internet. W dniu 17 czerwca 2021r. dzieci z grup młodszych obejrzały audycję online pt. Podróż w nieznane, z wykorzystaniem tablicy multimedialnej znajdującej się w głównym budynku przedszkola. Przedszkolaki mogły m.in. posłuchać gry na klarnecie, zapoznać się z jego budową, a nawet zobaczyć klarnet zrobiony
z marchewki. Bawiły się też w różne zabawy ruchowe przy muzyce.
Opracowanie:
Zofia Polityło, Mirosława Tomczuk, Jolanta Jaguścik, Barbara Szewczyk, Katarzyna Zasada

Opis zdjęcia. Dzieci z grupy Słoneczka i Motylki znajdują się w holu przedszkola. Siedzą tyłem na ławeczkach. Patrzą na wiszący na ścianie ekran tablicy multimedialnej, na której widać pana prowadzącego audycję i muzyka grającego na klarnecie.

Opis zdjęcia: dzieci z grup: „Smerfy” i „Skrzaty” siedzą na ławeczkach i oglądają występ na dużym ekranie.