PODSUMOWANIE PROJEKTÓW EKOLOGICZNYCH REALIZOWANYCH W NASZEJ PLACÓWCE

Podsumowaniem projektów ekologicznych realizowanych w naszej placówce pn. „Segregacja fajna rzecz, nawet przedszkolak o tym wie” oraz „Każdy przedszkolak mały i duży wie do czego woda służy” dofinansowanych przez WFOŚiGW w Łodzi był pokaz mody oraz quiz wiedzy ekologicznej.
Pokaz Mody Ekologicznej zorganizowany w naszym przedszkolu był okazją dla dzieci do zaprezentowania swoim kolegom i koleżankom niezwykłych strojów. Zaskakujące kreacje z tzw. odpadów, zaprojektowane i wykonane zostały przez rodziców dzieci, którzy wykazali się ogromną pomysłowością. Do ich przygotowania bowiem wykorzystali m.in.: butelki, korki, gazety, rolki, folię, papier, płyty CD, tekturę, wytłaczanki, sznurki.
Konkurs przedszkolny, podobnie jak na profesjonalnych wybiegach przebiegał w bardzo miłej i ciepłej atmosferze, bez tremy, przy dźwiękach muzyki. W nagrodę za udział modelki i modele otrzymali dyplomy oraz nagrody. I tak jak na prawdziwych pokazach każda kreacja była piękna, niepowtarzalna i zasługiwała na wyróżnienie.
Ogromna kreatywność i pomysłowość projektujących stroje rodziców mogłaby być inspiracją dla znanych projektantów mody na całym świecie. Na „wybiegu” świetnie sprawdzili się nasi mali modele, którzy z ogromnym wdziękiem prezentowali swoje stroje.
Kolejnym działaniem był quiz wiedzy ekologicznej, w którym wzięły udział przedszkolaki z grup starszych. Za pomocą przygotowanych przez nauczycielki łapek w kolorze czerwonym i zielonym odpowiadali twierdząco lub przecząco na zadawane pytania, które ściśle wiązały się z treściami poruszanymi w trakcie realizacji w/w projektów. Wszystkie grupy bardzo dobrze poradziły sobie z w naszym przedszkolnym quizie oraz udowodniły, że posiadają duży zakres informacji. W nagrodę każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz grę ekologiczną do zabawy w sali przedszkolnej.
Na zakończenie naszego spotkania wszystkie dzieci wzięły udział w zabawach oraz wspólnych tańcach przy dźwiękach muzyki.

Magdalena Depta
Beata Wolska


Dziewczynka i chłopiec ubrani w stroje wykonane z nieużytków stoją na tle niebieskiego materiału, na którym widnieje napis Pokaz Eko Mody oraz nazwy projektów ekologicznych realizowanych w PP nr 9. 


Dziewczynka prezentuje na wybiegu strój wykonany z odpadów. Pozostałe dzieci przyglądają się dziewczynce. Niektóre z nich dopingują i klaszczą. 


Dzieci z poszczególnych grup siedzą na ławce. Niektóre z nich trzymają uniesione w górze zielone łapki. W tle widnieje napis quiz – eko bohater