Pomarańczowa środa w naszym przedszkolu.
Dziś w przedszkolu pojawiło się wiele pomarańczowych akcentów, w tym pomysłowe dekoracje. Kolor pomarańczowy towarzyszył nam również w czasie posiłków oraz podczas zajęć dydaktycznych. W tym dniu nie zabrakło również ciekawych zabaw, które każda z grup przeprowadziła w swoich salach. Były to: zabawy matematyczne – przeliczanie, klasyfikowanie wg podanej cechy i tworzenie zbiorów; zabawy językowe; zabawy muzyczno- ruchowe z balonami czy też ćwiczenia doskonalące motorykę małą. Dzieci układały wzory z koralików, wyklejały plasteliną, malowały farbą przy użyciu patyczka kosmetycznego. Dziś ćwiczenia oddechowe z pomarańczową słomką okazały się atrakcją i sprawiły dużą radość. Dbając o prawidłowe nawyki żywieniowe samodzielnie robiły sok marchewkowy. Opracowując notatkę graficzną na temat zdrowia, dzieci nie tylko utrwalały wiedzę w tym zakresie, ale także doskonaliły umiejętność współpracy w zespole, uczyły się odpowiedzialności za wykonane zadanie.
Mamy nadzieję, że „Pomarańczowy Dzień” dostarczył przedszkolakom wiele niezapomnianych wrażeń. 





























