Poszukujący miłośnicy motyli

W ramach edukacji przyrodniczej dzieci z wszystkich grup wiekowych wybrały się do ogrodu przedszkolnego w celu poszukiwania motyli. Każde dziecko otrzymało sprzęt obserwacyjny (okulary, lupy, lornetki). Wszyscy byli bardzo podekscytowani poszukiwaniami. Przedszkolaki były pod wrażeniem obserwacji. Pierwszy raz brały udział w takich zajęciach, gdzie z bliska mogły przyjrzeć się przyrodzie, zapoznać się z nazwami pospolitych gatunków motyli oraz poszerzyć wiadomości na temat sposobu życia. Wabikiem na motyle jest w naszym ogrodzie lawenda, jeżówka, malwy, budleja. Na twarzach dzieci było widać ogromne zdziwienie, gdy zobaczyły motyla w powiększeniu.

Chłopiec w czerwonej czapce trzymający w ręku lupę obserwuje motyla Dziewczynka trzymająca w ręku lupę przygląda się motylomChłopiec obserwuje motylaGrupa dzieci obserwująca motyle, które usiadły na lawendzieChłopiec obserwuje motyla