POWITANIE WIOSNY W STARSZAKACH

POWITANIE WIOSNY W STARSZAKACH

20.03.2019r. Dzieci grup starszych (5,6-latki) brały udział w uroczystości przedszkolnej „Zielony dzień w przedszkolu – powitanie wiosny”. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z klasy „0” PSP nr 1 w Radomsku wraz z wychowawczynią. Przygotowany przez nauczycielki – Dorotę Kotlewską i Dorotę Majzner program artystyczny w wykonaniu dzieci z grupy 6B „Jeżyki” przybliżył wszystkim ludowy zwyczaj „Powitania wiosny” a prezentowane wiersze, tańce, piosenki pozwoliły dostrzec zmiany w przyrodzie, oznaczające nadejście nowej pory roku. Zwyczaje związane z powitaniem wiosny w innych krajach (Indie, Szwajcaria, Hiszpania, Japonia, Bośnia, Bułgaria) przedstawiła A. Soboń poprzez prezentację multimedialną.

 

Opracowanie:

Dorota Kotlewska

Dorota Majzner