„POZNAJEMY RÓŻNE REGIONY POLSKI”

Niedaleko od Krakowa- wystawa góralskiej sztuki ludowej.
Jednym z zadań przedszkola jest wprowadzenie dzieci w świat sztuki, znajomość różnych regionów Polski oraz rozwijanie uczuć patriotycznych. Jedną z form realizacji tych zadań jest organizacja wystaw.

DSCN8036        DSCN8040

W miesiącu marcu i kwietniu 2015 roku, dzieci z wszystkich grup wiekowych, zaproszone zostały do obejrzenia wystawy Niedaleko od Krakowa, zorganizowanej przez Barbarę Kabzińską, przy współpracy rodziców. Na wystawie znalazły się rękodzieła sztuki ludowej, lalki w strojach góralskim i krakowskim, elementy ubioru, wyposażenia mieszkań, a także malarskie prace plenerowe Katarzyny Kabzińskiej- obecnie studentki malarstwa. Wśród zbiorów obejrzeć można także albumy malarstwa polskiego z pracami Stanisława Wyspiańskiego, Kazimierza Siechulskiego, Włodzimierza Tetmajera i Vlastimila Hofmana, twórcy Ołtarza Mariackiego w Krakowie- Wita Stwosza oraz albumy fotografii, ukazujące piękno krajobrazu górskiego i zabytków Krakowa. Dzieci z grupy Biedronki zaprezentowały zwiedzającym grupom taniec zbójnicki W murowanej piwnicy, Krakowiak oraz taniec góralski Trojak. Wystawę oglądały także dzieci z Przedszkola Specjalnego.
Barbara Kabzińska