Poznajemy zawody gr. Młodsze

Od najmłodszych lat, w ramach treści związanych z doradztwem zawodowym, dzieci poznają różne zawody, wykonywane przez osoby dorosłe. Już w przedszkolu maluszki wiedzą, że każda praca jest ważna, potrzebna, że każdy zawód należy szanować. Z ogromną ochotą, nasze przedszkolaki wzięły udział w pogadance z pielęgniarką, fizjoterapeutą, kosmetologiem oraz kucharką. Odwiedziły salon fryzjerski oraz aptekę. Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek  o odpowiedzialnej pracy kazdego poznanego zawodu. Wrażeń było sporo, dużo wiadomości i przede wszystkim, kolejne doświadczenia.

Dzieci stoja i przyglądają się jak wygląda praca kucharki

Dzieci siedzą na dywnie u słuchają ciekawostek o pracy Pani pielęgniarki

Dzieci siedzą na dywnie. Oglądają jak wygląda nasz kregoslup, z ilu kręgów się składa.

Dzieci siedzą na dywanie. Jeden przedszkolak pokazuje ćwiczenia wraz z fizjoterapeutą

Dzieci poznają zawód kosmetologa

Przedszkolaki z wizytą w salonie fryzjerskim.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim za przekazanie dzieciom ciekawych i ważnych informacji na temat reprezentowanych zawodów oraz ich wartości w życiu społecznym..

Magdalena Słomka