„PRZEDSZKOLAKI PATRIOTAMI”

W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100- lecia Niepodległości Polski. Celem działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, konkursach, warsztatach plastycznych, zajęciach edukacyjnych poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności. Sześciolatki z grup „Jagódki” i „Żabki” wraz z wychowawcami postanowiły wziąć udział w montażu słowno- tanecznym o tytule „Jesteśmy Polką i Polakiem” i na deskach radomszczańskiego Mdk-u wystąpić dla gości.
Wiersze, pieśni, tańce patriotyczne które przedstawiły dzieci w piękny sposób ukazały ich przynależność do naszego pięknego kraju – Polski.

Opracowanie:
Beata Wolska