PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W RADOMSKU

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W RADOMSKU

 

W 22 lutego dzieci z grupy Biedronek, Misiów i Muchomorków były  z wizytą w PSP nr 1 w Radomsku. Spotkanie  z uczniami miało na celu zintegrowanie przedszkolaków ze szkołą, ponieważ za kilka miesięcy rozpoczną  w niej edukację . Na początku zwiedziły szatnię i stołówkę. Następnie obejrzały przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek.. Zobaczyły sale lekcyjne i pracownie komputerową. Odwiedziły również  sekretariat, gabinet  dyrektora szkoły i salę gimnastyczną, na której zagrały w mini hokeja. Kolejnym punktem  była wizyta w bibliotece, gdzie czekała pani bibliotekarka, która pokrótce opisała zasady korzystania z biblioteki i pokazała dzieciom księgozbiór.  Oczarowane przedszkolaki poruszały się wężykiem między regałami z książkami. W czytelni starsze koleżanki zaprezentowały głośne czytanie i w ten sposób  zachęciły maluchów do aktywnego czytelnictwa. Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów. Dzieci miały okazję poznać placówkę,  rówieśników i nauczycieli.

    

     

Anna Soboń, Elżbieta Minecka, Barbara Kabzińska, Marika Witaszczyk