PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W GRUPIE „ZAJĄCZKI”

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W GRUPIE „ZAJĄCZKI”

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne i radosne święta w naszej tradycji, dlatego same przygotowania do nich wprowadzają wszystkich w miłą i magiczną atmosferę. W miesiącu grudniu przedszkolaki z grupy Zajączki uczestniczyły w cyklu zabaw i zajęć o tematyce świątecznej. Głównym założeniem naszych działań było przybliżenie dzieciom polskich tradycji, kultury oraz obyczajów związanych z czasem oczekiwania na Narodzenie Pańskie.
Najbardziej wyczekiwanym momentem była wizyta Świętego Mikołaja. Dzieci bardzo cieszyły się ze spotkania, gdyż z niecierpliwością czekały na jego przyjście, pisząc listy oraz przygotowując piękne prace plastyczne na jego powitanie.
Po dawce emocji związanych z wizytą Mikołaja przyszedł czas na cieszenie się ze zbliżających się Świąt. W salach i na holu przedszkolnym pojawiły się piękne stroiki i dekoracje. Zajączki wspólnie ze swoimi Paniami przyozdobiły choinkę. Następnie przyszedł czas na wykonanie świątecznych kartek pocztówkowych oraz drobnych upominków na bliskich. Zajączki systematycznie prowadziły kalendarz adwentowy oraz chętnie realizowały zadania z kalendarza.
Śpiew kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce zimowo – świątecznej rozbrzmiewał w naszej grupie codziennie.
Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do świątecznego występu dla dzieci z naszego przedszkola oraz dla swoich rodziców. Dzieci w pięknych strojach zaprezentowały liczne tańce oraz zabawy o świątecznej tematyce, które nagraliśmy i będziemy mogli zobaczyć podczas tegorocznych Jasełek.
Nie mogło w tym roku również zabraknąć grupowej Wigilii. Zajączki wspólnie z nauczycielkami podzieliły się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Radosnych Świąt.
Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.

Magdalena Depta
Wanda Mortoń