„PSZCZÓŁKI” BIORĄ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE

Wraz z początkiem roku szkolnego grupa Pszczółki przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu „Sigumowe wyzwanie muzyczno – sensoryczne”, który będziemy realizować przez cały rok szkolny.
Celem projektu jest :
• Upowszechnianie muzyczno – sensorycznych walorów pracy z Sigumą
• Dostarczanie dzieciom zróżnicowanych aktywności wspierających ich rozwój
• Rozwijanie muzycznych pasji
• Doskonalenie umiejętności współpracy w grupie
• Wyciszenie negatywnych i wyzwalanie pozytywnych emocji
• Wspieranie rozwoju psychomotorycznego i ogólnej sprawności ruchowej dzieci
O tym, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na swoje bogactwo barw wiedzą i duzi i mali. Pierwsze zajęcia w ramach projektu dotyczyły właśnie Jesieni, a poprzez ciekawe zabawy o tematyce jesiennej dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o tej porze roku. Przedszkolaki oglądały i nazywały dary jesieni oraz klasyfikowały je do odpowiednich kategorii. Uczestniczyły w zabawach ruchowo- naśladowczych, w czasie których zamieniały się w wiatr czy wirujące liście, które opadają na ziemię, podrzucały liście do góry oraz dmuchały na listki. Zabawy z wykorzystaniem darów jesieni sprawiły nam dużo frajdy i radości. Po raz pierwszy przy dźwiękach dobrze nam znanej jesiennej piosenki mieliśmy okazję wykorzystać w zabawie Sigumę, która bardzo spodobała się naszym przedszkolakom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.


Przedszkolaki siedzą w kole na dywanie. Przed nimi znajdują się zgromadzone przez nauczyciela dary jesieni. Dzieci przyglądają się. 


 Dzieci siedzą w półkolu. Przed nimi znajduje się chusta z darami jesieni oraz szarfy  w kolorze zielonym, czerwonym i żółtym. 
 


Przedszkolaki tańczą swobodnie po całej sali. Na środku dywanu znajdują się porozrzucane jesienne liście. 


Przedszkolaki stoją w kole i trzymają w ręku Sigumę.


Każde z dzieci trzyma w ręku liść zawieszony na sznureczku. Liście mają różne kolory. Dzieci dmuchają na liście. 

Magdalena Depta