PSZCZÓŁKI ZAKŁADAJĄ ZIELONY OGRÓDEK

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny Pszczółki postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziły potrzebne przybory (skrzynki, konewki), ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie wspólnie siały kwiaty oraz warzywa, w tym cebulkę, buraka, sałatę czy pietruszkę. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich  wzrost. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach.

M.Depta

Przedszkolaki siedzą przy stoliczku , na którym są przygotowane skrzyneczki z ziemią, nasiona warzyw i kwiatów niezbędne do wysiewu.

Dzieci wspólnie z nauczycielką sieja w skrzynce warzywa.

Na zdjęciu znajduje się kącik przyrody założony w sali przedszkolnej, w którym mamy różne rodzaje kwiatów.