QUIZ WIEDZY O RADOMSKU

QUIZ WIEDZY O RADOMSKU

19 maja 2016 r. grupa Biedronek i Stokrotek uczestniczyła w sesji czytania przez rodziców. Tym razem zaproszony został do przedszkola tata Wiktora , p. Damian Popiołek. W jego wykonaniu dzieci wysłuchały kolejnej bajki o Radomsku p. t. „ Jak Miłaczki Felka uratowały” aut. Tadeusza Charmuszko.

Bajka była inspiracją do podjęcia z dziećmi tematu niebezpieczeństw związanych z samodzielnym wychodzeniem dziecka z domu bez wiedzy rodziców. W przypadku Felka wszystko skończyło się dobrze dzięki Miłaczkom – puszystym stworkom, które ogrzały go ciepłem swojego ciała. Jednakże, gdyby to nie była bajka, zakończenie historii mogłoby być tragiczne w skutkach. W kolejnej części spotkania dzieci wzięły udział w quizie wiedzy o Radomsku. Trafność odpowiedzi na pytania potwierdzał nasz gość p. Damian. Biedronki i Stokrotki okazały się świetnymi znawcami Radomska – swojego miasta. Dzieci układały też z liter nazwę Radomska.

 IMG_20160519_093909      IMG_20160519_094024

Spotkanie zakończono piosenką dla zaproszonego gościa „ Tutaj mieszkam” i wręczeniem dyplomu. Dziękujemy za miłe spotkanie.

Barbara Kabzińska