„RADOMSKO JAK MALOWANE” – NAUKA PATRIOTYZMU DZIECIĘCEGO

W ramach tegorocznych Dni Radomska ogłoszony został przez Urząd Miasta konkurs plastyczny Radomsko jak malowane. Z grupy 6A Biedronki PP nr 9 wysłane zostały prace 10 dzieci (Kacper Pawełoszek, Wiktor Popiołek, Julia Mucharska, Natalia Przybylska, Aleksandra Kowalczyk, Oliwia Pokora, Adam Szlęk, Miłosz Biela, Bartosz Barwiński, Aleksander Chlastacz). Celem konkursu było rozwijanie wśród maluchów kreatywności, twórczej wyobraźni, a przede wszystkim ukazanie w pracy znajomości własnego miasta, a przez to rozwijanie wśród dzieci patriotyzmu lokalnego. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Parku Solidarności w Dzień Dziecka w czasie Kolorowego Korowodu Przedszkolaków, w którym udział wzięła także nasza grupa reprezentując swoje przedszkole (im. Jasia i Małgosi).

Barbara Kabzińska