REALIZACJA II MODUŁU MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO EMOCJA W ZAJĄCZKACH MODUŁ PN. WYOBRAŹNIA

REALIZACJA II MODUŁU MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO EMOCJA W ZAJĄCZKACH MODUŁ PN. WYOBRAŹNIA

Celem II modułu było pobudzenie wyobraźni twórczej przedszkolaków, ich fantazji oraz kreatywności. Dzień rozpoczęliśmy od zaznaczenia na termometrze uczuć naszego samopoczucia. Następnie nauczyliśmy się piosenki o „Żółtym baloniku”. Każde dziecko otrzymało od nauczyciela balon, który nadmuchało oraz przyozdobiło według własnego pomysłu. Obejrzeliśmy film „Czarownica na miotle”, który nie tylko pobudził nas do kreatywnego myślenia, ale także pokazał jak ważne są w życiu takie wartości jak przyjaźń, współpraca, tolerancja, chęć dzielenia się oraz zrozumienie. Stworzyliśmy wspólną pracę plastyczną z użyciem kolorowej bibuły „Nasz balonik marzeń”. Nie zabrakło w tym dniu także wielu ciekawych zabaw ruchowych.
Dzieci dowiedziały się, iż każdy z nas ma wyobraźnię i inaczej się nią posługuje. Od nas samych zależy, jak będziemy z niej korzystać.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne moduły.

Magdalena Depta
Wanda Mortoń