REALIZACJA KOLEJNEGO MODUŁU PROJEKTU „SIGUMOWE WYZWANIE MUZYCZNO-SENSORYCZNE” PN. BOŻE NARODZENIE

W grudniu Pszczółki wzięły udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu „SiGumowe wyzwanie muzyczno – sensoryczne” o tematyce świątecznej.

Przedszkolaki poznały historię narodzenia Pana Jezusa w oparciu o przygotowaną przez nauczycielkę prezentację multimedialną. Uczestniczyły w wielu ciekawych zabawach ruchowo – naśladowczych. Szczególne zainteresowanie wśród 3-latków wzbudziła zabawa pt. „Do stajanki, do szopki”, w której dzieci poruszały się zgodnie z charakterem muzyki: dostojnie, jak królowie; machając skrzydłami, jak aniołki; biegnąc jak pastuszkowie do stajenki. Do znanej i lubianej przez Pszczółki kolędy „Przybieżeli do Betlejem” przygotowaliśmy zabawę z wykorzystaniem SiGumy.

Magdalena Depta

Dzieci poruszają się po całej sali, machając rączkami jak aniołki.

Przedszkolaki siedzą w kole na dywanie. Przyglądają się ilustracji prezentowanej przez nauczycielkę.

Dzieci siedzą przy stoliczkach i kredkami kolorują aniołka, zgodnie z legendą zamieszczoną na karcie pracy.