REALIZACJA MISIOWYCH ZADAŃ W GRUPIE ZAJĄCZKI

REALIZACJA MISIOWYCH ZADAŃ W GRUPIE ZAJĄCZKI

W dniu 25 listopada grupa Zajączki uczestniczyła w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez nauczycielki dzieci poznały historię pluszowego misia oraz dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie. Największe zaciekawienie wzbudził gość, który pojawił się tego dnia w przedszkolu – Pluszowy Miś. Przedszkolaki nie tylko miały możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z misiem, ale także otrzymały od niego listę zadań do wykonania z okazji jego święta. Zaraz po części głównej, która odbyła się na holu przedszkolnym Zajączki wróciły do sali oraz ochoczo zabrały się do działania. Pracę rozpoczęliśmy od zapisania na kartkach naszych skojarzeń ze słowem miś. Następnie stworzyliśmy z papieru własne misie, które przyozdobiły naszą grupową tablicę. Święto Misia było także wspaniałą okazją do rozwijania umiejętności matematycznych, gdzie bardzo pomocne okazały się karty pracy, które podarował nam Miś. Podczas wspólnej zabawy nie mogło zabraknąć śpiewu, tańców oraz aktywności z wykorzystaniem gumy sensorycznej. Dodatkowo na dzieci czekała „Misiowa” fotobudka”.
Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Opracowanie:
Magdalena Depta