ROBOTYKA

Dnia 24. 09.2021 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia robotyki, zorganizowane przez EDU – KLOCKI z Radomska. W zajęciach wzięły udział przedszkolaki z grup starszych. Dzieci uczyły się jak zbudować robota, krok po kroku, a następnie przy pomocy tabletu sterowały jego pracą. Dzięki jasnym instrukcjom i uporządkowanym kolorom klocków, dzieci szybko i sprawnie poradziły sobie z wyznaczonymi zadaniami. Udział przedszkolaków w zajęciach robotyki pozwolił na wdrożenie ich do programowania, budowania oraz sterowania zbudowanym łazikiem. Przeprowadzone zajęcia bardzo podobały się wszystkim przedszkolakom, pracowały z ogromną pieczołowitością i entuzjazmem. Najwięcej emocji dostarczył jednak finałowy wyścig robotów, podczas, którego dzieci dopingowały swojego łazika i skandowały imię sterującego tabletem kolegę.
Budowanie z klocków sprawia, że dzieci ćwiczą:
• Komunikowanie w grupie,
• Współpracę w zespole,
• Planowanie i logiczne myślenie,
• Wyrażanie siebie poprzez konstruowanie z klocków,
• Inicjatywność i przedsiębiorczość poprzez wcielanie pomysłu w czyn.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzącą przy stolikach , budujących swoje roboty wg instrukcji podanej na tabletach. Klocki poukładane są w pudełkach wg kolorów i kształtów.

Jpeg

Zdjęcie przedstawia dwie dziewczynki, które próbują uruchomić zbudowanego przez siebie robota przy pomocy tabletu

Jpeg

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci, które sterują robotami podczas ich wyścigu.

Opracowanie
Mirosława Tomczuk