„ROZWIĄZUJEMY PROBLEMY I KONFLIKTY”

31 maja 2022 roku zrealizowano kolejne zadanie w ramach programu profilaktycznego „Jaś i Małgosia chcą być bezpieczni” – „Rozwiązujemy problemy i konflikty własne i wspólne” . Podczas spotkania dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. „Krzyś i Małgosia kłócą się w czasie zabawy”. Następnie próbowały rozwiązać konflikt wynikający z przedstawionej scenki. Chętne dzieci odtwarzały sytuacje konfliktowe przedstawione na obrazkach najpierw za pomocą gestów, a następnie włączając dialogi. Dzieci miały pokazać:
− przeszkadzanie w zabawie,
− niedopuszczenie do zabawy,
− spór o zabawkę,
− nie przestrzeganie reguł gry, zabawy,
− „chcę być pierwszy”
Dzieci poznały sposoby rozwiązywania konfliktów bez agresji oraz nauczyły się wspólnie dochodzić do kompromisów. W czasie zabaw nawiązywały kontakty z kolegami i budowały zaufanie w grupie.
Na zakończenie wszystkie dzieci obejrzały film „Paweł i Gaweł” który pomógł dzieciom rozumieć znaczenie powiedzenia: „nie czyń drugiemu co tobie niemiłe”.

Dzieci siedzą na dywanie i oglądają teatrzyk kukiełkowy

Przedszkolaki odtwarzają ruchem różne emocje

Zdjęcie z bajki „Paweł i Gaweł”

Opracowanie:
Mirosława Tomczuk