SAŁATKA OWOCOWA W ,,MOTYLKACH”

Witaminki, witaminki,
dla chłopczyka i dziewczynki,
wszyscy mają dziarskie minki,
bo zjadają witaminki.

Dzieci z grupy Motylki własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Każdy przedszkolak przyniósł z domu różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, kiwi, brzoskwinie, pomarańcze, mandarynki, winogrona i maliny. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. I tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

Jolanta Jaguścik


Na zdjęciu znajduje się dziesięcioosobowa grupa dzieci, które znajdują się dookoła stolika i opowiadają o przyniesionych owocach.


Zdjęcie przedstawia chłopca, który miesza pokrojone owoce w misce.


Na zdjęciu widzimy trzynaścioro dzieci, siedzących przy stoliczkach. Przedszkolaki jedzą pyszną sałatkę, którą sami przygotowali.