SESJA CZYTANIA W „BIEDRONKACH”

SESJA CZYTANIA W „BIEDRONKACH”

 

 

 

 

 

Poznajemy twórczość Ewy Szelburg-Zarembiny – sesja czytania przez rodziców.
Ewa Szelburg-Zarembina to pisarka bardzo bliska dzieciom. Twórczość jej w szczególny sposób przemawia do wyobraźni dzieci, także współcześnie. Postać jej zaliczyć można do grona wielkich Polaków.

DSCN8033                    DSCN8035

13 marca 2015 roku, dzieci z grupy Biedronki brały udział w sesji czytania przez mamę Miłosza, panią Agnieszkę B. Dzieci wysłuchały dwóch bajek pisanych wierszem: Czerwony Kapturek i Kopciuszek. Po każdej z nich wywiązała się rozmowa na temat treści. Czerwony Kapturek przestrzegał dzieci przed nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi, natomiast Kopciuszek wprowadził dzieci w świat norm moralnych, właściwego traktowania innych ludzi. Biedronki zaprezentowały swojemu gościowi grupową piosenkę oraz taniec narodowy Krakowiak.
Dziękujemy pani Agnieszce za szczególnie miłe spotkanie w przedszkolu.
Barbara Kabzińska