Sigumowe wyzwanie muzyczno – sensoryczne – zadanie drugie pn. „Deszcz”

W listopadzie Pszczółki zrealizowały kolejny moduł projektu. Wprowadzeniem do tematu było magiczne pudełko, które wzbudziło duże zaciekawienie wśród dzieci. W jego wnętrzu ukryła się „kropelka deszczu”, która okazała się dobrym wstępem do rozmowy nt. deszczowej pogody. Z wykorzystaniem SiGumy przedszkolaki przeniosły się do deszczowej krainy, w której czekało na nich wiele deszczowych zadań i zabaw. Pszczółki bardzo chętnie brały udział we wszystkich aktywnościach proponowanych przez nauczyciela. Segregowanie kropli, układanie rytmów czy przeliczanie to tylko niektóre z wykonywanych zadań. Podsumowaniem było wykonanie pracy plastycznej, gdzie dzieci palcem maczanym w farbie malowały krople deszczu w rytmie słyszanej muzyki.

Magdalena Depta

Nauczycielka trzyma w ręku czarny parasol. Przedszkolaki chowają się pod parasolem.

Dzieci wraz z nauczycielką uczestniczą w zabawie z wykorzystaniem gumy sensorycznej.

Na środku zdjęcia znajduje się nauczycielka, która kolejno wskazuje dzieciom kropelki ułożone w powtarzającym się rytmie.

Chłopczyk ubrany w bluzkę w kolorowe paski macza palec w niebieskiej farbie, a następnie odciska go na kartce papieru tworząc kropelki deszczu.