,,Skrzaty” w Muzeum

Dzieci z grupy,,Skrzaty” w ramach obchodów Dni Muzeów  18.05.2022 udały się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Radomsku.

Przedszkolaki miały okazję zwiedzić radomszczańskie muzeum oraz obejrzeć wystawę pod tytułem: ,,Zwierzęta wokół nas”, pochodzącą z Działu Przyrody Muzeum Częstochowskiego. Na wystawie został zaaranżowany las, w którym dzieci zobaczyły ptaki leśne, wodne, a także gady. Ponadto widziały dzika, lisa, kunę oraz inne zwierzęta. Podczas zwiedzania pan przewodnik opowiedział dzieciom wiele ciekawostek z życia prezentowanych zwierząt.
,,Skrzaty” wykazały się dużą kulturą osobistą i prawidłowo poruszały się po pomieszczeniach muzealnych. Pełne wrażeń i pozytywnych emocji obiecały, że jeszcze nie jeden raz wrócą do muzeum.
                                                               Beata Kowalska i Joanna Ligęza
Zdjęcie przedstawia dzieci, które słuchają przewodnika i oglądają ptaki ze środowiska wodnego.
Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Skrzaty”, które bacznie obserwują leśne drapieżniki.
Na zdjęciu widać dzieci z przewodnikiem, który opowiada o dziku i innych zwierzętach leśnych.