„SŁONECZKA” GOŚCINNIE W MDK-u NA VIII KONCERCIE GRUDNIOWYM

„SŁONECZKA” GOŚCINNIE W MDK-u NA VIII KONCERCIE GRUDNIOWYM

14 grudnia 2018r. dzieci z grupy 5-latki „B” wystąpiły w Miejskim Domu Kultury w Radomsku na VIII Koncercie Grudniowym na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, który jest jego organizatorem. Celem koncertu jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia połączone z wytworzeniem radosnego nastroju w oczekiwaniu na nie; wspólne kolędowanie; przełamywanie nieśmiałości i tremy związanych z występami przed publicznością; integrowanie uczniów, rodziców i najbliższych z lokalnym środowiskiem; wdrażanie do właściwego zachowania się podczas występów artystycznych. „Słoneczka” były najmłodszą grupą artystów, ale świetnie się spisały. Repertuar ich stanowiła pastorałka pt.”Kolędujemy” z układem tanecznym. Przedszkolaki zaprezentowały go w strojach aniołków, pastuszków i króli; z różnymi rekwizytami.

W nagrodę dzieci otrzymały upominek w postaci świątecznej maskotki i słodyczy, opiekunowie zielone drzewka w doniczkach, a PP nr 9 podziękowanie.

Dziękujemy SOSW za zaproszenie i wspólne śpiewanie kolęd.

Wychowawczynie: Zofia Polityło i Agnieszka Żuk