„SŁONECZKA” POZNAJĄ PRZETWORY ZE SPIŻARNI

„SŁONECZKA” POZNAJĄ PRZETWORY ZE SPIŻARNI

W dniu 4.10.2019r. w grupie Słoneczek od rana duże poruszenie i zniecierpliwienie. Wszystkie dzieci wiedzą, że czekają ich dziś na zajęciu smakowite zgadywanki. Każdy przygotował jakąś niespodziankę. To przetwory ze spiżarni: soki, kompoty, dżemy, powidła, marmolada z jabłek, kiszone ogórki i kapusta, konserwowa papryka i ogórki.

Celem zajęcia będzie poznawanie sposobów przygotowania warzyw i owoców na zimę. Dzieci po obejrzeniu i nazwaniu przygotowanych produktów z zasłoniętymi oczami rozpoznają wybrane przetwory po smaku. To zabawa w dwuosobowych grupach. Jedne niespodzianki są łatwiejsze, drugie trudniej odgadnąć, ale każdy wie, że wszystkie są bardzo ważne dla zdrowia.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zgromadzeniu produktów w celu realizacji programu dydaktyczno – wychowawczego oraz Pani Kasi i Pani Iwonce za ich przygotowanie.

   

mgr Zofia Polityło