Słoneczka w Muzeum Regionalnym w Radomsku

W dniu 30.03.2023r. przedszkolaki z grupy Słoneczka wybrały się do Muzeum Regionalnego w Radomsku, gdzie uczestniczyły w warsztatach plastycznych „Palma wielkanocna”. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi dzieci pod kierunkiem Pań pracujących w Muzeum, kultywując tradycje, wykonały palmy wielkanocne z gałązek wierzbowych, borówek oraz kolorowych kwiatów z bibułki. Wracając do przedszkola, pięciolatki dumne, że brały udział w ważnym wydarzeniu, trzymały swoje palmy w rękach, zwracając uwagę przechodniów. Wykonane palmy dzieci zabrały do domu, by świadczyły, że przedszkolaki znają polskie tradycje wielkanocne.

Dziękujemy Pracownikom Muzeum oraz Rodzicom przedszkolaków za współpracę.

Wszystkim życzymy zdrowych, szczęśliwych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w miłej atmosferze, w rodzinnym gronie oraz smacznego jajka i mokrego dyngusa.

mgr Zofia Polityło

mgr Agnieszka Żuk

Przedszkolaki siedzą przy stole w galerii muzeum i zaginają kawałki kolorowych bibułek. Panie pomagają dzieciom.

Dzieci siedzą przy stole w galerii muzeum i zaginają kawałki kolorowych bibułek. Pomaga im nauczycielka.

Dzieci siedzą przy stole w galerii muzeum i wykonują kwiatki z kolorowych bibułek. Pomagają im panie.

Przedszkolaki z nauczycielkami stoją w galerii muzeum, trzymają palmy wielkanocne.

Grupa przedszkolaków stoi przed Galerią Muzeum Regionalnego.