„SŁONECZKA” W PSP NR 1 W RADOMSKU

„SŁONECZKA” W PSP NR 1 W RADOMSKU

W dniu 12.12.2019r. grupa Słoneczek wraz ze swymi paniami udała się do PSP nr 1 w Radomsku. Przedszkolaki zostały zaproszone do szkoły na zajęcia pt. „Świąteczne kodowanie”
i „Programowanie robotów za pomocą kolorowych kodów”. Celem tych spotkań było rozwijanie umiejętności matematycznych, doskonalenie umiejętności liczenia, kształtowanie logicznego myślenia, zapoznanie z robotami i wykorzystanie kolorowych kodów do ich programowania. Przedszkolaki przeliczały kolorowe obrazki i zapisywały wyniki w odpowiednich miejscach na swoich tabliczkach. Budowały drogę ze specjalnych puzzli dla małych robotów, z których jeden pełnił rolę Mikołaja. Kodowały sposób ich poruszania się i sprawdzały ich skuteczność. Dzieci chętnie uczestniczyły w zorganizowanych dla nich szkolnych zadaniach.

Dziękujemy za zaproszenie i przeprowadzenie dla nas takich kształcących zajęć.

   

mgr Zofia Polityło i mgr Agnieszka Żuk