SŁUCHAMY LEGEND I BAŚNI POLSKICH

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w naszym przedszkolu odbywają się cotygodniowe spotkania z Panią Bibliotekarką z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku. Podczas tych spotkań dzieci słuchają legend i baśni polskich, w których świat realny miesza się ze światem fantastycznym. Dziecko poznaje sytuacje budzące lęk i niepokój oraz znajduje w nich rozwiązanie problemów. Dzięki czytaniu odpowiedniej literatury mały człowiek staje się lepszy, bogatszy wewnętrznie, pragnie, aby zawsze triumfowało dobro i sprawiedliwość. Poza tym zaspokaja swoje potrzeby psychiczne, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo.

Książki, które prezentujemy dzieciom przenoszą  do innego świata, uczą nowych rzeczy. Jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Opracowały

M.Kapica, B.Knop

Na zdjęciu pani bibliotekarka czyta grupie dzieci legendę.

Na zdjęciu pani bibliotekarka i grupa dzieci.