SMACZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA

Świetnym przykładem umiejętności współdziałania dzieci było odbyte w grupie Biedronek zajęcie przygotowania sałatki owocowej. Dzieci wykonując przydzielone im przez nauczyciela czynności, dążyły do jednego, wspólnego celu. Segregując przyniesione owoce , podawały ich nazwy i wyodrębniały spośród nich owoce egzotyczne. Już wcześniej dowiedziały się o ich wartościach odżywczych. Szczególną uwagę w czasie zajęć zwrócono na konieczność zachowania czystości oraz bezpieczeństwo pracy. Dzieci z zainteresowaniem odczytywały też nazwy przypraw- cynamon, imbir, cukier i poznawały ich smak, zapach. Następnie odbyła się degustacja sałatki, wszyscy smakowali ją z dumą i rozkoszą, a chcąc się swą pracą pochwalić przed rodzicami, prosili o możliwość zabrania przysmaku do domu.

dscf7583      dscf7592

Barbara Kabzińska