Śniegowe gwiazdki

„Śniegowe gwiazdki”

1. Zagadka

Piękne jak koronki, różne kształty mają kiedy nastaje zima powoli na ziemię spadają …  (śnieżynki)

1. Ćwiczenia oddechowe – Śnieżynki.

Arkusze czarno-białej gazety.

Proponuję, aby dzieci wyrwały z gazet nieduże kawałki i ugniotły z nich małe kulki. Następnie dzieci układają kulki na otwartych dłoniach. Wykonują wdech nosem i jednym silnym wydechem zdmuchują kulki z dłoni. Powtarzają zabawę kilka razy. Za każdym razem zbierają kulki z podłogi, ustalają, czy zebrały wszystkie kulki, i zdmuchują je ponownie.

1. Zabawa ruchowa- „Celuj śnieżką”

Dzieci z gazety wykonują kulę, którymi następnie celują w wybrany przez siebie cel np. kosz, krzesło.

1. Przygotujcie kochani: świeczkę, kartkę, pędzel oraz farbę niebieskiego koloru.

Na białej kartce rysujemy kredką śnieżynki. Rysujemy tyle ile się zmieści. Mogą być różnej wielkości. Następnie pędzlem zamalujcie kartkę farbą i wtedy odkryjecie jakie piękne wzorki odkryjemy.

Pamiętajcie, że płatki śniegu mogą mieć różne kształty. Zawsze są jednak sześcioramienne, symetryczne gwiazdki. Nie ma dwóch takich samych płatków śniegu.

Powodzenia! 🙂

Uwaga!! Bardzo proszę o przyniesienie na następny tydzień pocztówek świątecznych.

Beata Kowalska