Spacer sensoryczny w grupie Pszczółek

Grupa Pszczółek wykonała pierwsze zadanie jakim był spacer sensoryczny z  ogólnopolskiego projektu „Gramy zmysłami”. Dzieci miały okazję sprawdzić jak szeleszczą liście, czy szyszka kłuje, jak pachnie jarzębina.  Przy okazji nazbierały darów jesieni do kącika przyrodniczego.

Dzieci bawią się jesiennymi liśćmi w czasie spaceru.                    Dzieci bawią się kolorowymi liśćmi. Spacerują, rzucają liście do góry.

Dzieci  sprawdzają  czy jarzębina pachnie. Czym  różnią się owoce jarzębiny od owoców kaliny.

Dzieci oglądają szyszki, sprawdzają jak szyszka pachnie, jaką ma fakturę przy dotyku.

Dzieci oglądają jadalne grzyby w wiklinowym koszyku. Sprawdzają jak pachną grzyby.

Dzieci   oglądają jadalne grzybki w wiklinowym koszyku.

Dzieci segregują dary jesieni pod względem kolorów.

Dzieci zbierają kolorowe liście do kącika przyrodniczego.