SPORT TO ZDROWIE

 

07.12. br. do  grup „Jagódki” oraz „Kotki” zawitał wspaniały sportowiec, Jacek Krzynówek.  Karierę piłkarską rozpoczął w LZS Chrzanowice. Następnie w 1994 trafił do RKS Radomsko. W klubie z Radomska grał przez dwa sezony, by w 1996 przenieść się do drużyny Raków Częstochowa, w której zadebiutował w ekstraklasie (28 lipca 1996). Po sezonie spędzonym w Rakowie przeszedł do drugoligowego GKS Bełchatów. W sezonie 1997/1998 awansował z drużyną z Bełchatowado ekstra…Wystąpił w 96 spotkaniach reprezentacji Polski, zdobywając 15 bramek. Był uczestnikiem turniejów finałowych mistrzostw świata w 2002 i w 2006 oraz Mistrzostw Europy w 2008, rozegrał na tych turniejach łącznie 9 meczów – jest jedynym zawodnikiem reprezentacji, który tego dokonał. Należy do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Dwukrotnie wybierany był piłkarzem roku w plebiscycie „Piłki Nożnej” (2003, 2004).

 Pan Jacek opowiedział nam o swoich początkach ze sportem oraz istotnych sprawach związanych z uprawianą przez niego dyscypliną, między innymi jak ważne są odpowiednie buty, postawa ciała i trening. Zaznaczył także jak istotny wpływ ma podejmowana aktywność fizyczna na organizm każdego człowieka. Zachęcając w ten sposób dzieci do oderwania się sprzed ekranów telewizorów, komputerów i tabletów, wyjścia poza mury mieszkań i podjęcia jakiejkolwiek aktywności. 

Dzieci chętnie pozowały do zdjęć  z piłkarzem. Każdy przedszkolak otrzymał od gościa imienny autograf.

 

Dziękujemy Panu Jackowi za miłe i interesujące spotkanie. 

Beata Wolska

Katarzyna Zasada

Mirosława Tomczuk

Joanna Molińska