Spotkanie przedszkolaków grup młodszych z właścicielami Gospodarstwa Pszczelarskiego z Radomska

W dniu 20.05.22r. w naszym przedszkolu  gościliśmy państwa Marlenę i Mateusza Skoczylas – pszczelarzy z Radomska. Państwo Marlena i Mateusz z zamiłowania są pszczelarzami, posiadają pasiekę, w której produkują miód. Nasi goście, opowiedzieli dzieciom wiele ciekawostek o życiu i zwyczajach pszczół np: o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimę oraz jak powstaje miód.  Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom, jak duże jest znaczenie pszczół w przyrodzie oraz jak pracowitymi są owadami. Dzieci miały możliwość na własne oczy zobaczyć prawdziwe plastry miodu oraz różne akcesoria potrzebne pszczelarzowi w jego pracy. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć rój pszczół i odszukać królową, w specjalnej przezroczystej kasecie. Na zakończenie spotkania pani Marlena i pan Mateusz zaprosili wszystkich na degustację pysznego miodu.

Dzieci uczestniczące w spotkaniu z właścicielami Gospodarstwa Pszczelarskiego.

Zdjęcie przedstawia chłopców w profesjonalnych strojach pszczelarskich.

Renata Dybka

Jolanta Jaguścik