SPOTKANIE W „CHACIE TATARSKIEJ”

SPOTKANIE W „CHACIE TATARSKIEJ”

 

W dniu 9.10.2015r. dzieci z grupy 4-5 latków razem ze swoimi Rodzicami i nauczycielkami odwiedziły ,,chatę tatarską”. Pani, która oprowadzała nas po tym mini skansenie opowiedziała dużo ciekawostek na temat historii tego zabytku, życiu jego mieszkańców, tradycji itp. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądało mieszkanie przed wielu laty, dowiedzieć czym bawili się kiedyś ich rówieśnicy i w jakich warunkach żyli.

                   A                G

                  M                 N

 

                                                                                T
Największą jednak atrakcją dla dzieci było przygotowywanie kapusty do kiszenia. Najpierw Tatusiowie starli na szatkownicy główki kapusty, a Mamusie marchewki. Kolejnym krokiem było deptanie przez dzieci ( zaopatrzone w czyściutki kalosze ) przygotowanych produktów. Na koniec każdy uczestnik spotkania zabrał do domu gotową do kiszenia kapustę.
Chociaż na dworze nie było zbyt ciepło wszyscy spędzili miłe popołudnie.

Opracowały
M.Kapica, A.Sowińska