SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W dniu 17.10.2014 „ Pajacyki” i „Słoneczka” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną by wziąć udział w tegorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. Organizatorem tegorocznych uroczystości był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy PGE Dystrybucja S.A Odział Łódź-Teren, będący fundatorem nagród dla laureatów konkursu plastycznego.
Całą uroczystość rozpoczęła Pani Beata Kotlicka – wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku oraz Pani Bożena Matuszczak-Królak specjalista ds. komunikacji PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Teren. Obchody ww. dnia nawiązywały do Jubileuszowego Roku 2014 – Roku Czytelnika mając na celu pogłębienie świadomości opinii publicznej, a szczególnie młodego pokolenia na temat problemu ubóstwa edukacyjnego, a także poszanowania godności człowieka i jego praw.

W pierwszej części dzieci obejrzały prezentację multimedialną zaprezentowaną przez Pana Zbigniewa Piechowicza poruszającą problem ubóstwa edukacyjnego i wskazującą przedszkolakom, iż warto się uczyć i zdobywać wiedzę.

 

                                                              DSC02201

W drugiej części uroczystości odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „W zimowe wieczory, gdy światło zaświeci mogą czytać dzieci”. Jedną z laureatek konkursu została Nikola Mentek z grupy „Słoneczek” naszego przedszkola.

 

                                                               DSC02207

Opracowały:
M. Tomczuk
K. Zasada