SPOTKANIE WIGILIJNE U „SŁONECZEK”

W dniu 11.12.2018r. w grupie „Słoneczka” odbyło się spotkanie wigilijne z rodzicami. Składało się ono z trzech części: programu artystycznego, warsztatów plastycznych i poczęstunku. Przedszkolaki przygotowały występ pt.”W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”, w którym przedstawiły tradycje Świąt Bożego Narodzenia związane z wigilią, piosenki o choince oraz pastorałkę z układem tanecznym. Na tę okazję dziewczynki wystąpiły w strojach aniołków,
a chłopcy przebrali się za pastuszków i królów. W drugiej części spotkania zorganizowane zostały warsztaty plastyczne z udziałem rodziców, rozwijające pomysłowość i kreatywność dzieci pod hasłem „Mamo, tato zróbmy to razem” na temat: „Aniołek – wykonanie ozdoby bożonarodzeniowej przez dzieci, razem z rodzicami”. Uczestnicy warsztatów mieli do wyboru dwa rodzaje wzorów aniołków, które wykonywali i ozdabiali według własnych pomysłów korzystając z różnych materiałów: kredek , plasteliny, kolorowego papieru i innych akcesoriów do ozdób świątecznych. Pięciolatki z wielkim zaangażowaniem pracowały wraz ze swymi rodzicami, by swoje „aniołki” powiesić na choince w domu. Nie zabrakło świątecznych życzeń i słuchania kolęd podczas poczęstunku.

Nauczycielki dziękują rodzicom za liczne przybycie, współpracę w rozwijaniu kreatywności dzieci oraz pomoc w zorganizowaniu imprezy: stroje dla dzieci oraz poczęstunek.

Wychowawczynie: Zofia Polityło i Agnieszka Żuk