SPOTKANIE WIGILIJNE W „MUMINKACH”

SPOTKANIE WIGILIJNE W „MUMINKACH”

Z okazji zbliżających się świąt, 14 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie z rodzicami w grupie „Muminków”. Dzieci przygotowały dla rodziców występ artystyczny nawiązujący do świąt. Później wspólnie wykonywały ozdoby choinkowe.

Zwyczaje świąteczne są co roku kultywowane w naszej grupie. Na zajęciach z dziećmi staramy się stworzyć atmosferę tajemniczości zapowiadającą niezwykłe wydarzenie. Poznajemy tradycje bożonarodzeniowe, na zajęciach z rytmiki uczymy kolęd i pastorałek, samodzielnie robimy ozdoby na choinkę.

Spotkanie zakończyło się składaniem życzeń oraz odśpiewaniem kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. Wszyscy byli wzruszeni podniosłą, świąteczną atmosferą, która panowała w naszej grupie.

         

Opracowanie:

Danuta Choróbska

Barbara Szewczyk

Magdalena Depta