SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM W MŁODSZYCH GRUPACH

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM W MŁODSZYCH GRUPACH

Dzisiaj w naszym przedszkolu był bardzo ważny gość: pan leśniczy Łukasz Praszczyk z Nadleśnictwa w Radomsku.
Pan Łukasz opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach . Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt :sarny, dzika, lisa, różnych ptaków zamieszkujących lasy naszej okolicy.Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.
Miały możliwość oglądania wielu ciekawych ilustracji przedstawiających życie zwierząt i ptaków w naszych lasach. Dzieci poprawnie odpowiadały na zadawane pytania przez pana leśnika. Odgadywały nazwy ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę. W trakcie spotkania dzieci zaśpiewały dla gościa jesienną piosenkę. Pan leśniczy nawiązał świetny kontakt z dzieciakami. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały.
Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne – tym razem w leśniczówce Podświerk.

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Wanda Mortoń